شرکت تعاونی دهیاری بخش مرکزی اصفهان

شرکت تعاونی دهیاری بخش مرکزی اصفهان

شرکت تعاونی

بخش مرکزی اصفهان

اصفهان

استان اصفهان

تعاونی

,دهیاری

,شرق

,اصفهان,

برسیانی,

روستای برسیان,

روستای زیار,منار زیار,

مسجد جامع کاج,

مسجد جامع دشتی,

مسجد جامع ازیران,

مسجد جامع و منار برسیان,

مسجد جامع و منارگار,

مسجد جامع هفتشویه,

مسجد جامع جیلان آباد,

منار زیار,

مسجد جامع کاج,

مسجد جامع سروشبادران,

مسجد جامع دهکرم,

پل چوم,

کبوتر خانه مزرعه گورت,

شرق اصفهان,

اصفهان خاور,

شرکت تعاونی دهیاری بخش مرکزی اصفهان

شرکت تعاونی دهیاری در خبر گزاری ها
مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی شهرستان اصفهان مطرح کرد:
توسعه پایدار کشور با احیای ظرفیت های گردشگری روستاها
افتخار کسب رتبه برتر تعاونی های استان در 5 سال متوالی
خبرنگار: لیلا پوررمضان - گردش و گردشگری یکی از نیازهای مبرم جوامع بشری امروز است که با توجه و برنامه ریزی موجب رشد و توسعه و پویایی جامعه می گردد.در کشور ما نقش روستاها در بخش گردشگری بسیار کم رنگ بوده و نیاز به حمایت و نگرشی نو دارد.
روستاها با داشتن محیط زیستی بکر و زیبا و برخورداری از آداب و سنن و و فرهنگی غنی، پتانسیل بالایی جهت جذب توریست های داخلی و خارجی که منجر به در آمد زایی خودکفایی و نهایتاًعدم مهاجرت روستاییان به شهر دارد در این راستا هم صحبت شده ایم با محسن برسیانیان مدیرعامل موفق شرکت تعاونی دهیاریهای بخش مرکزی، به عنوان شرکت تعاونی های برتر سال 1393استان اصفهان. محسن برسیانیان از سال 1389 مدیریت عامل شرکت تعاونی دهیاریهای بخش مرکزی را برعهده گرفت و با تحولی اساسی، نگرشی نوین و استفاده از هئیت مدیره ای کاردان و کار آمد توانست این شرکت تعاونی را احیا سازد. به طوری که 5سال عنوان تعاونی برتر استان اصفهان را به خود اختصاص دهد. این شرکت تعاونی موفق با پشتوانه هیئت مدیره خود آقایان مظاهر جلالی( رئیس هیئت مدیره)، حمید کریمیان( نائب رئیس هیئت مدیره)، محسن برسیانیان(مدیر عامل و عضو هیئت مدیره)، مجید احمدی(منشی هیئت مدیره)، محمد وکیلی، عباسعلی باقری، علی خدادادی(عضو هیئت مدیره)سید جواد حسینی(بازرس)در حال فعالیت می باشد.
برسیانیان نحوه عملکرد دهیاریها را در بهبود نقش گردشگری روستا بسیار موثر تلقی کرد و گفت:
ما براین باوریم احیاء ظرفیت های موجود گردشگری روستاها برابر است با توسعه ای پایدار، براین اساس، دهیاریها می توانند با توجه به مسئولیت و نحوه خدمت رسانی خود در روستاها فضای مناسبی جهت بازدید و استقرار گردشگران فراهم آورند و با ایجاد در آمدی پایدار موجب کار آفرینی، اشتغالزایی و افزایش سطح در آمد روستاییان گردند.
وی در ادامه افزود:
شرکت تعاونی دهیاریهای بخش مرکزی شهرستان اصفهان در سال 1384با پوشش 75روستا تاسیس کردید و با نگرش توسعه پایدار روستاها مدیریت و ارتقاء سطح خدمات به روستاییان فعالیت خودرا شروع کرد و توانست با سرمایه گزاری و برنامه ریزی مناسب، گام های موثری برداشته و موجب اشتغال 100نفر گردد.
ایشان با اشاره به زمینه فعالیت و نحوه عملکرد شرکت تعاونی اذعان داشت:
شرکت تعاونی دهیاریهای بخش مرکزی، مسئولیت اجرایی پروژهای عمرانی روستاهارا برعهده دارد و با توجه بع نیازروستاها اقدام به احداث گذر، مسیر،ترمیم،، زیر سازی معابر، جدول گذاری، آسفالت و هدایت آب های سطحی میکند.
این شرکت تعاونی فعالیت های قابل توجهی نیز در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و ورزشی در سطح روستا داشته است: زیرا معنقد است: اجرای پروژهای عمرانی و ....به تنهایی پاسخگوی مشکلات روستاییان نخواهد بود و سرمایه گذاری در امور فرهنگی و فرهنگ سازی الویت بالاتری نسبت به دیگر امور دارد.
مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاریهای بخش مرکزی در شرح ارائه خدمات شرکت در مناطق تحت پوشش خود بیان نمود:
این شرکت تعاونی موفق به اجرای پروژه های عمرانی از جمله احداث راه، زیر سازی معابر، آسفالت و ...گردیده است.
و اقدامات قابل توجهی از قبیل:
- راه اندازی کارگزاری بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان
- دعوت از گردشگران داخلی و خارجی جهت بازدید از اماکن تاریخی، سیاسی، مذهبی
- استفاده از کارشناسان مجرب جهت آموزش چهره به چهره و فرهنگ سازی خانواده ها در مسائل مختلف از جمله بازیافت مواد از مبداء
- تشکیل تیم های ورزشی
- استفاده از نیروهای انسانی مستقر در روستاها در انجام پروژه های عمرانی (اشتغالزایی)
- تهیه وسایل ایاب و ذهاب جهت روستاهای بخش مرکزی
- جمع آوری روزانه 80تا90تن زباله از روستاها
برسیانیان خلاقیت، کیفیت، سرعت و کاهش هزینه ها را یکی از دلایل اصلی انتخاب این شرکت تعاونی به عنوان تعاونی برتر سال 1393دانست و گفت:
تامین نیاز و کاهش هزینه ها یکی از وظایف اصلی فعالیت هر شرکت تعاونی به حساب می آید که قادر است تعاونی را به سمت تولید، خلاقیت و نوآوری سوق دهد. در نتیجه رفع مشکلات، تهیه و تامین مصالح مورد نیاز و کاهش هزینه ها ما را برآن داشت که در راستای خود کفایی گام برداشته و اقدام به احداث و راه اندازی دو کارگاه تولید انبوه سازه های بتنی از قبیل: جدول، بلوک و ... و سازه های فلزی( مبلمان شهری)از قبیل: صندلی، لوازم ورزشی، تجهیزات پارک ها و ....نماییم. براساس این شرکت تعاونی توانست از سال 1389 تا 1393موفق به اخذ5رتبه برتر شرکت تعاونی های استان اصفهان گردد. از دیگر موفقیت های شرکت تعاونی دهیاریها ی بخش مرکزی می توان در امر ورزش، به کسب رتبه سوم فوتسال آقایان در سال 1391رده سنی بزرگسالان و رتبه سوم فوتسال آقایان در سال 1391(جام دهیاریها)اشاره کرد.
ایشان در ادامه با طرح مشکلات اساسی حال حاضر تعاونی دهیاریها، خواستار توجه بیشتر مسئولین نسبت به عدم امنیت شغلی دهیاران و رفع مشکلات مالیاتی تعاونی ها شد و تصریح کرد براساس ماده 13آیین نامه سازمان امور مالیاتی کشور، شرکت تعاونی های روستایی و مرتبط بابخش کشاورزی، معاوف از مالیات می باشند. این در صورتی است که تعاونی دهیاریها هم، در سطح روستاها فعالیت داشته اما مشمول این معافیت نمی شوند.
تعاونی دهیاریها براساس درک شرایط ویژه حیطه فعالیت خود، که روستاها با هستند و طرف بودن با اقشار کم در آمد، پروژهای خود را با حداقل قیمت ممکن به اجرا در می آورند. در صورتی که شرکت های خصوصی با برآورد قیمتی حدوداً 40درصد بالاتر از آنچه که در این شرکت انجام می دهد، پروژه ها را به اتمام رسانند.
وی در ادامه پیشنهاد داد:
با توجه به اینکه هدف تاسیس شرکت تعاونی ها ارائه خدمات و تامین امکانات در روستا حداقل هزینه ممکن است، نیاز به حمایت و اهتمام بیشتر مسئولین امر احساس شده و ضرورت دارد. شرکت تعاونی ها برای حفظ کیفیت کار و محصول خود مجبور هستند، تنها از سود خود فاکتور گیرند در صورتی که ذیگر هزینه ها از جمله عوارض، مالیات و بیمه سیر صعودی دارد.
امیدوارم مجلس محترم شورای اسلامی، با تصویب طرح معافیت از مالیات، شرکت تعاونی دهیاریها را مشمول این ماده آیین نامه دانسته و باعث ارتقاء سطح خدمت دهیاریها به روستاییان گردد.
مدیر عامل شرکت تعاونی دهیاریهای بخش مرکزی در پایان، خواستار آینده ای درخشان تر همراه با موفقیت های پی در پی شرکت تعاونی شد و با تقدیر و تشکر از تمامی مسئولین امر و همکاران خاطر نشان ساخت:
اعتقاد قلبی من این است که اگر خرد جمعی، تعامل و تفاهم هیئت مدیره، بازرس، سهامداران و دهیاران محترم شرکت تعاونی دهیاریهای مرکزی نبود ارتقاء جایگاه این شرکت تعاونی در سطح استان، صورت نمی پذیرفت. لذا شایسته است از مجموعه عوامل و پرسنل که جزء ارکان اصلی شرکت تعاونی هستند، همچنین بخشدار، فرماندار و مدیر کل محترم دفتر امور روستایی که با حمایت و اعتماد همه جانبه خود، این فرصت را برای شرکت تعاونی فراهم آوردند. صمیمانه، تشکر و قدردانی نمایم.